Bezpłatne badanie wzroku Rokietnica

Badanie wzroku jest ważną częścią dbania o zdrowie. Ale czy wiesz, kiedy Ty i członkowie Twojej rodziny powinniście wybrać się do okulisty i co dokładnie zbadać? Zadbaj o swój wzrok we właściwym czasie i spraw, by służył Ci przez całe życie! Od niedawna w Rokietnicy Vision Optyk oferuje promocję – badanie wzroku całkowicie za darmo! Wielu pacjentów skorzystało z tej możliwości i są bardzo zadowoleni z efektów. Z tej okazji dziś przyjrzymy się temu, jak powinno wyglądać badanie wzroku i kiedy należy je wykonać.

Kiedy udać się na badanie wzroku?


Od urodzenia do wieku nastoletniego ludzkie oczy rozwijają się najszybciej. Akademia Okulistyki i Stowarzyszenie Okulistyki Dziecięcej opracowały szczegółowe wytyczne dotyczące badań oczu u dzieci. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby pójść z dzieckiem na wizytę we właściwym czasie. Pomoże ona ustalić, kiedy u dziecka może być wymagane bezpłatne badanie wzroku Rokietnica. Eksperci zalecają, aby dorośli przeprowadzili pełne badanie wzroku w wieku 40 lat. Wtedy mogą pojawić się wczesne objawy choroby lub zmiany widzenia. Ważne jest wczesne wykrycie chorób oczu – szybka interwencja może pomóc w zachowaniu wzroku. Niektórzy dorośli nie powinni jednak czekać do ukończenia 40. roku życia na pełne badanie wzroku. Skontaktuj się z okulistą wcześniej, jeśli zauważasz u siebie niepokojące objawy, masz stwierdzoną wadę oka lub jesteś w grupie ryzyka – np. jesteś cukrzykiem lub masz problemy z nadciśnieniem.
Po badaniu lekarz okulista może stwierdzić, jak często należy udawać się na wizyty kontrolne w przyszłości. Ważne jest, aby przestrzegać harmonogramu podanego przez okulistę, zwłaszcza w miarę starzenia się – ryzyko chorób oczu wzrasta wraz z wiekiem. Jeśli masz 65 lat lub więcej, wykonuj bezpłatne badanie wzroku Rokietnica co rok lub dwa lata. Twój okulista sprawdzi oznaki chorób oczu związanych z wiekiem, takich jak zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa czy jaskra.

Co sprawdzi Twój okulista podczas badania wzroku?

Bezpłatne badanie wzroku Rokietnica jest proste i wygodne. Nie powinno to zająć więcej niż 45 do 90 minut. Badanie u okulisty powinno obejmować kilka poszczególnych elementów. Lekarz może sprawdzić, jak Twoje źrenice reagują na światło, świecąc jasną wiązką do oka. Źrenice zwykle reagują na światło poprzez zmniejszenie. Jeśli Twoje źrenice się poszerzą lub nie zareagują w ogóle, może to ujawnić problemy ze wzrokiem.
Utrata widzenia peryferyjnego jest objawem jaskry. Badanie może wykryć problemy z oczami, których nie jesteś nawet świadomy, ponieważ możesz stracić widzenie peryferyjne nie mając tego świadomości. Okulista lub optometrysta ocenia także ruch Twoich oczu. Badacz sprawdza w ten sposób m.in. to, czy mięśnie Twoich oczu działają prawidłowo.
Badanie ciśnienia w oku, zwane tonometrią, mierzy ciśnienie wewnątrz oka, znane także jako ciśnienie wewnątrzgałkowe lub IOP. Podwyższone ciśnienie jest oznaką jaskry. Badanie może obejmować szybkie wdmuchnięcie powietrza do oka lub delikatne przyłożenie wrażliwej na nacisk końcówki w jego pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *