eSport – plusy i minusy

Gry komputerowe wciąż są tematem dyskusji, a zwłaszcza wśród rodziców małych dzieci, jedni uważają gry za coś złego i nieprzydatnego, a inni za coś pozytywnego lub po prostu nie mają zdania. Gry komputerowe mają swoje plusy i minusy, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić czy są złe czy dobre, jeśli chodzi o najmłodszych użytkowników to najwięcej zależy od samych rodziców.

Minusy gier komputerowych

– mogą uzależniać, jednak jak już wspomniałem, jeśli chodzi o najmłodszych graczy to prawie wszystko zależy od rodziców, którzy powinni kontrolować swoje pociechy oraz patrzeć, w co grają. Natomiast starsi gracze powinny zachować umiar, jednak czasami nie jest to takie proste;
– dłuższe posiedzenia przed komputerem mogą psuć wzrok;
– mogą w zależności od gier źle działać na psychikę;
– mogą powodować frustrację;
– w skrajnych przypadkach mogą zastąpić świat realny do tego stopnia, że gracz nie będzie już rozróżniał, co jest wirtualne, a co realne – ostatnia faza uzależnienia.


Plusy gier komputerowych

– mogą uczyć w formie zabawy najmłodszych np. alfabetu, czytania, prostych działań matematycznych;
– poprawiają zręczność i refleks;
– uczą logicznego myślenia i radzenia sobie z problemami;
– są źródłem rozrywki;
– pozwalają zapomnieć o problemach świata rzeczywistego;
– można pograć i porozmawiać ze znajomymi mieszkającymi po drugiej stronie kraju lub nawiązać nowe znajomości ( gra sieciowa ).

Jak widać gry komputerowe mają swoje plusy i minusy. Dużo minusów może wyeliminować sam człowiek odpowiednio podchodząc do gier. Wszystko jest dla ludzi, ale we wszystkim trzeba umieć zachować umiar. Sprawdź portal o esporcie: https://esportway.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *